UNICORN ATTACKS
THE PRACTICAL DISRUPTORS
UNICORN WHO?
WE ARE UNICORN ATTACKS!

Eliminujeme možnost zbytečného neúspěchu, při zachraňování firem a jejich unicornů před hloupou smrtí a často je také zbavujeme iluzí a jsme tak trochu na komoru. Při práci se pak vždy řídíme motem #don't die stupid a jsme tak trochu zatížení na unicorny. Co to ale všechno znamená a proč tomu tak je? Vítejte u našeho prvního blogového článku!

Unicorn Attacks. Unicorn WHO? Proč jsme se rozhodli právě pro tento název?

Náš název měl vyvolat zvědavost, zároveň ale lidem říct, co děláme. Trvalo tehdy na počátku téměř 4 měsíce, než jsme našli název, se kterým bychom byli spokojení. Různě jsme se při tom jeden na druhého divně dívali a dohadovali se, když nápad někoho z nás dostal KO. 

Finální shoda přišla až se slovem “Unicorn", které je v hantýrce businessu známý a rozšířený výraz pro businessově velmi úspěšnou firmu. Původně měl být název jednoslovný, nakonec jsme se ale díky dvojsmyslu slova “Attacks” rozhodli jinak. 

Pracujeme s firmami od velikosti startupu až po Českou spořitelnu nebo T-mobile. Slovo “Attacks” tu představuje boj obou stran. Malé firmy atakují ty velké, aby si vybojovaly své místo na slunci. My jim pomáháme vystavět celou firmu, procesy, sales, komunikaci nebo třeba IT infrastrukturu. A také její naškálování a řízený růst.

Velké firmy se zase obávají těch malých a dravých více, než dříve. Zákazníci se totiž v dnešní době už nezdráhají vzít si od startupu stejnou službu, jakou byli zvyklí si ještě včera koupit od zaběhlé velké firmy. Už tam není ten mentální blok. Velké firmy mají navíc obrovský potenciál a know-how, ale často pomalé tempo na potřebné reakce na rychle se měnící trh a potřeby zákazníků. A v tom je jejich slabé místo vůči úspěšným startupům. 

A co znamenají všichni ti mrtví jednorožci?

Proč pracujeme právě s našimi kresbami mrtvých unicornů, když je samotné slovo unicorn spíše synonymum úspěchu? Známe spoustu stupidních způsobů, jak se dá v businessu zemřít. Naši mrtví jednorožci tyto způsoby představují. Každý z nich má svůj specifický úmrtní list v byznysovém pojetí. A právě na nich firmám demonstrujeme, jak se těmto smrtím úspěšně vyhnout. Vidět je můžete hlavně na našem firemním merchi Don't Die Stupid. Ale o tom zase někdy příště.

ARE YOU BRAVE ENOUGH TO LET US IN?

SORRY FOR THE COOKIES