UNICORN ATTACKS
THE PRACTICAL DISRUPTORS
DIAMANTY VZNIKAJÍ POD TLAKEM
ANEB NÁŠ PŘÍSTUP K PROJEKTŮM

Are you brave enough? Takovou otázku si musí položit každý, kdo to se svou firmou myslí vážně a přizve nás na pomoc při budování svého Unicorna. Děláme věci jinak a jsme na to náležitě hrdí. Nedrbeme manažery za ouškem se slovy “děláš to skvěle”. Jdeme přímo k věci a řešíme ty části businessu, které nefungují. Neděláme stostránkové prezentace a dokonce asi ty naše nikdy nebudou ty nejkrásnější. Jak to u nás tedy chodí?

Vždy říkáme našim klientům, že nás neplatí za to, abychom jim říkali jak jsou skvělí. Vlastně nás platí za to, abychom jim říkali někdy věci, které se neposlouchají dobře, protože řešíme co je špatně. Je to jako návštěva u lékaře - taky tam nechodíme aby nám řekl, co všechno nám není :)

Vždy je důležité uvědomit si podstatu a hodnotu značky a následně vymyslet způsob, jak ji businessově posunout dál. Proto si s klienty vždy na začátku každé spolupráce definujeme tak zvaný Everest. Zlatý grál. Snad i vysněná meta jejich businessu, které možná nikdy nedosáhnou, ale ukazuje jasný směr.

Cesta na vrchol ale není vždy růžová. Zázraky se zkrátka nedějí přes noc, konkrétní změny někdy bolí a jdou s nimi ruku v ruce klidně i několikaleté komplexní firemní transformace, na kterých se podílí téměř každý zaměstnanec.

Jak se stoupá na vrchol

Na společném workshopu s klientem vydefinujeme jednotlivé body, kterými je potřeba cestou na vrchol projít, tak zvané base campy. Ty představují konkrétní oblasti ve firmě, které se musí změnit nebo je třeba je vypilovat. Každá tato oblast má určené zaměstnance, kteří jsou za ni zodpovědní a dohlíží na ni.

Součástí firmy se na dobu trvání projektu stává také náš interní projektový manažer, který vše koordinuje, předává své know how, a zároveň s vyhrnutými rukávy pracuje s ostatními zaměstnanci. Pokud je potřeba, propůjčíme navíc specialisty napříč všemi disciplínami. Rozhodně ale za klienty neodmakáme vše. “Pokud si firma předem dané konkrétní oblasti sama neodpracuje, nikdy si Everest, který si na začátku stanovila, nenaplní.” říká Vítek Šubert, spoluzakladatel společnosti Unicorn Attacks.

Co pro nás znamená úspěch

“Co je pro nás úspěch? Když nás už klient nepotřebuje,” dodává jasně Vítek. Cílem celého našeho snažení je přestavit a přebudovat firmu tak, aby fungovala i bez nás. Nepokládáme ale tužku hned s ukončením projektu. Jeli potřeba, zůstává ve firmě projektový manažer na snížený úvazek klidně ještě několik měsíců, abychom dohlédli na to, že nově nastavené procesy opravdu šlapou jak mají.

Přečtěte si více o jedinečnosti:

ARE YOU BRAVE ENOUGH TO LET US IN?

SORRY FOR THE COOKIES